Bylinky

Příroda nás obdařila mnohými dary. Jedním z nich jsou bylinky. V dnešním moderním světě je mnozí znovu objevují, ale naše bybičky je využívaly v běžném životě a byly zdravé.

I já se je učím znát, protože jsem něco zapomněla a mnohému novému se v životě naučila.

Názory jsou různé…

Jejich účinky nefascinují jen laiky, ale i odborníky. Někteří odborníci je zásadně odmítají, jiní akceptují, ale nedoporučují a ostatní jsou za ně rádi, doporučují je a doplňují jimi běžnou léčbu.

Ano, mluvím o lékařích…

Lékaři by měli léčit příčinu i následek, tedy nemoc samotnou. Bohužel toto ale není častý jev a tak lidé opět objevují bylinky coby zázraky přírody.

Proč až nyní lidem dochází, že příroda má na mnoho neduhů lék a to skrytý i v těch rostlinách, do kterých bychom to nikdy ani neřekli?

Bylinkami se zabývám aktivně přes 10 let a vím, že se stále mám co učit.

V dnešní době mám to štěstí či smůlu, že ať si koupím jakoukoliv rostlinu, a to nemusím ani znát název, tak je to v 99% léčivka. Většinou toto zjistím až doma a radost z krásné rostlinky vystřídá rozčarování kdy si říkám „Zase je to léčivka, ach jo, já si prostě nemůžu koupit kytku jen tak pro radost když se mi jen líbí.“

Vlastně každá nová léčivka rozšíří moje obzory, ale ani přesto se nepovažuji za experta, přestože na lecjaký neduh umím najít to správné řešení.

Můj pohled…

Pocit neustálé potřeby se vzdělávat pro mne znamená posouvání se vpřed k novým znalostem. V podstatě se moje bylinkaření aktuálně odebírá směrem:

  • rodina
  • děti – puberťáci
  • bezlepek

Víte, že i některé masožravé rostliny jsou léčivé?

Víte, že mnoho exotických rostlin působí na náš organismus blahodárně a čistí jej od běžných škodlivin?

Sledujte mě a postupně se budete dovídat o jednotlivých bylinkách jak je používám já.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *