Jak přišly eKnihy zdarma…

Na začátku byly rostliny, teda hlavně ty masožravé, exotických bylo méně. Učila jsem se je rozmnožovat, starat se o ně a pečovat, aby jim nic nechybělo a nestrádaly. Rostly krásně, hodně kvetly, a tak přišel další pomyslný stupínek na mé cestě.

Trhy byly zpočátku pro mne za trest, ale rychle jsem si osvojila mnoho věcí a převáděla je do praxe. Nebylo to jednoduché, ale zvládnout se to dalo. Lidé se ptali na mnoho věcí, a tak jsem si postupem času rozšířila znalosti o velmi mnoho informací.

Bála jsem se? Zpočátku určitě ano!

Čas šel dál a já si začala uvědomovat, že mnoho lidí žije v mýtech o tom, jak se o masožravé rostliny starat. Snažila jsem se pomoci aspoň těm, kteří se se mnou o tom chtěli bavit, ale stále to bylo málo. Lidé dosud žijí v nevědomosti o těchto nevšedních kráskách a vlastně jsou na tom stejně jako já před lety.

Líbí se vám, ale neznáte správné pěstování a potřeby masožravých rostlin ?

Po čase, kdy jsem se zaměřovala hlavně na masožravé rostliny a exotickým jsem nevěnovala takovou pozornost, přišlo další procitnutí a další pomyslný stupínek na mé cestě.

Procitnutí a rozšíření 😉

Začala jsem zjišťovat, že si lidé myslí o pěstování exotických rostlin, že je to složité, náročné, a proto rostlinu raději koupí již velmi vzrostlou, aby se s tím nemuseli patlat.

Říkám ANO, některé druhy náročné jsou, ale ne všechny

Mnoho druhů si doma vypěstujeme sami ze semene a není to nijak složité. A jejich nároky na teplotu a vlhkost mám také vychytanou. Vždyť žiju v bytě 3+1 se dvěma balkony a mám exotiku všude kam se v bytě podívám 😉

Nevěříte?

Mám pouze 5 oken v zateplené bytovce a sklep. Přesto je vášnivě pěstuji nejen pro sebe, ale i pro své zákazníky, kteří za mnou chodí nejen na trhy, ale objednávají u mne i přes internet. Když se budete chtít podívat, jak to u mne vypadá a jak je pěstuji, je zapotřebí se domluvit předem 😉

Exotické rostliny pěstuji hlavně ze semen a vím, jak co nazvat, abych to vystihla v několika málo slovech. Jenže vy tomu asi moc nerozumíte, uvědomila jsem si.

A tak jsem se rozhodla…

Ano na začátku bylo rozhodnutí s tím něco udělat. Už jsem nechtěla o tom jen vyprávět na trzích nebo náhodně při setkání s několika málo lidmi a doma. Už jsem chtěla něco víc. A tak přišlo ono rozhodnutí založit web a napsat vám moje zkušenosti a znalosti. Ne jako odbornou literaturu, ale jako literaturu vhodnou pro laika.

A tak během několika bezesných nocí vznikl eBook Masožravé rostliny a zanedlouho jsem napsala i eBook, který díky velkému obsahu informací již bude placený, ale přesto jsem vám sem dala aspoň ukázku zdarma z něj, abyste věděli, na co se těšit, protože eBook Exotické rostliny ještě zcela není dokončen, chybí už jen několik málo stran a grafické zpracování, které si dělám sama.

Pokud i vás nadchly tyto nevšední krásky a chcete, aby vám dělaly radost, a ne vrásky tak zdarma stahujte mou eKnihu o masožravých rostlinách nebo ukázku eKnihy o exotických rostlinách. Je to dárek ode mne vám, mým milým čtenářům.

Neváhejte a stahujte, za tyto dva eBooky nic nezaplatíte, protože je to můj dárek pro vás 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *