Jak těžké je pěstování masožravek?

Často se mi na trzích s masožravými rostlinami stává, že se lidem rostliny hrozně moc líbí a chtějí je, ale po jejich zkušenostech, kdy jim po koupi rychle zašly nechtějí znovu jít do rizika. Podle názorů lidí jsou to rostliny velmi obtížně pěstovatelné a nepřežijí v bytě.

Samozřejmě, že mezi masožravé rostliny patří i takové, co vyžadují velmi specifické prostředí, které se při pěstování v bytech obtížně vytváří. Jsou ale i druhy velmi snadno pěstovatelné a co se týká péče i méně náročné než běžné pokojové rostliny. Samozřejmě to platí v případě, že rostliny dostanou to, co potřebují.

Mnoho lidí si zakoupí masožravky v některém obchodním domě či řetězci, nebo dokonce v obyčejných zahradních centrech, kde se bohužel o tyto rostliny starají lidé, kteří většinou nevědí, jak o ně pečovat. A tak vzniká právě ten mýtus o jejich přílišné náročnosti, který však není pravdivý.

Často na tyto rostliny narazím a je na nich tato „péče“ vidět. A přitom stačí jen tak málo, aby dělaly radost a ne vrásky. Více se dočtete v eBooku zdarma 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *