Můj příběh

Specializuji se na masožravé a exotické rostliny, jejich plody a bylinky.

Proto vám mohu poradit jak o ně pečovat, aby vám dělaly radost a ne vrásky
😉

       Dnes se vyznám nejen v masožravých a exotických rostlinách a bylinkách. Orientuji se v nich celkem obratně i pomocí latinských názvů. Předávám své zkušenosti a znalosti nejen pomocí webu, ale i osobně na farmářských trzích.

 

       Lidé na trzích ke mně chodí nejen pro tyto úžasné nevšední krásky, ale i pro rady. Také se chodí pochlubit jak úžasně jim, u mě zakoupené, rostliny prospívají. Je úžasné, že jim mohu předat tolik cenných rad a pomoci při pěstování těchto krásných rostlin.

Na začátku ale bylo vše jinak...

         V roce 2008 v srpnu mne velmi zaujalymasožravé a exotické rostliny, ale nic jsem o nich nevěděla. Ani jsem je od sebe nerozeznala. Bylo pro mne velmi těžké si zapamatovat jednotlivé rostliny, pořád se mi pletly názvy. O pěstování ani nemluvě. Jediné, co jsem věděla bylo, že jsou krásné a unikátní.

 

         Začala jsem se tedy učit, jak se o ně správně starat. Řešila jsem, proč potřebují zvláštní péči, z počátku jsem ani nechápala co to je. Musela si zvyknout, že některé krásky nemůžu mít na okně mezi ostatními rostlinami, kvůli malé vzdušné vlhkosti. Musela jsem se naučit sbírat semena, protože u masožravek jsou velmi malá, a po vyklíčení je přepichovat do větších květináčků za pomoci párátka.

Farmářské trhy... Noční můra...

          Největší zlom v mých znalostech, ale přišel až v roce 2010, kdy se mi rostliny přemnožily a rozhodla jsem, že je pojedu prodat na farmářské trhy do Kolína.

          Strach a obavy vystřídala panika. Nic neumím, nevyznám se v nich. Celý týden před prvními trhy jsem proležela v knihách a učila se co a jak u každé rostliny. Problém byl, že v každé knize bylo něco a nikde nebylo vše pohromadě.

 

          Bylo to pro mne velmi těžké období. V sobotu, při balení rostlin na trhy, mi došlo, že musí k rostlinám vytvořit návody na pěstování a já tím zjistila, že to není složité, když se to napíše jednoduše, aby to pochopili všichni. I já 🙂

Na trzích...

           Lidé se divili, že toho vím hodně, když jsem tam poprvé. Většina prodejců tam totiž stěží znají názvy rostlin a nic nebo téměř nic o nich nevědí. Někteří prodejci dokonce lidem a ni nedávají názvy rostlin a tak lidé pak často tápou coe si to pořídili za krásnou rostlinu. Pochopila jsem, že znalosti nepředávám jen při osobním prodeji rostlin, ale hlavně pomocí návodů, ze kterých byli lidé nadšeni.

 

          Křest ohněm na trzích proběhl v pořádku a já si vysloužila i pochvalu od svého okolí. Ulevilo se mi. Doma jsem postupně zpracovávala všechny návody na pěstování. Po dvou letech od začátku jsem rozeznala nejen skupiny rostlin, ale uměla jsem o každé rostlině mluvit a poradit co jí dělá nejlépe.

Problém zmizel...

         Najednou nebyl problém používat latinské názvy, které dodnes upřednostňuji, protože některé rostliny mají v češtině jen lidový název nebo dokonce žádný. Po čase se lidé začali sami ozývat a ptát se na rostliny. Od prvních trhů v roce 2010 jsem ušla takový kus cesty, že se mi nyní i po těch letech zákazníci vracejí.

 

          Na každých trzích se mě lidé ptají na velmi podobné věci, a tak jsem se rozhodla sdílet svůj příběh, svojí cestu k této nevšední kráse. Pěstuji rostliny už víc než 10 let a za tu dobu jsem se naučila mnohé. Pojďte tedy spolu se mnou pěstovat tuto nevšední krásu exotiky nejen v České republice.

Současnost...

          V současné době se naplno věnuji nejen rostlinám a jejich pěstování, ale i psaní eKnih a webu. Součástí je samozřejmě i facebooková skupina, ve které jste všichni vítáni.

 

          Z krásného koníčku se stal projekt, pomocí kterého Vám chci ukázat, že Masožravé a Exotické rostliny může pěstovat opravdu každý.

Pojďte tedy se mnou pečovat o tyto NEVŠEDNÍ KRÁSKY