Ohlédnutí – květen 2019

Ráda bych trochu shrnula letošní farmářské trhy v Kolíně ve Štítarech. Proběhlo mnoho změn a bylo velmi rozdílné počasí. Nicméně jsme to zvládly, já a rostliny, bez větších potíží.

Počasí…

Ač to na začátku května vypadalo velmi zvláštně tak jsme se dočkali nakonec i sluníčka. Je pravdou, že takto studený květen si nepamatuji. Na začátku byly teploty jen kousek nad bodem mrazu a všichni trhovci jsme vypadali zajímavě, vlastně neobvykle hodně oblečeni.

Dočkali jsme se nejen nízkých teplot, ale i deště. Mokří a promrzlí, ano tak nám bylo a co hůř všichni jsme řešili zda má smysl tam být a prodávat. I já měla v určitou chvíli chuť vše zabalit a odjet dřív, ale neudělala jsem to. Musím říct, že to bylo rozumné rozhodnutí, ne kvůli mně samotné, ale kvůli Vám, mým zákazníkům, kteří chodíte na nákupy na trhy.

Po zmrzlých jsme všichni doufali v krásné počasí. Všichni jsme se těšili na sluníčko a teploty, které jsou v květnu normální. Poštěstilo se nám a my měli také radost, že už nemusíme být tolik nabaleni.

Trhy…

I přes výkyvy počasí a teplot v květnu jsem vytrvala a zítra, 26.5., nás společně čekají poslední květnové trhy. Už se na ně i na Vás moc těším.

Co můžete zítra na stánku č.16 najít nového? Určitě najdete rostliny Jackfruitu čili Chlebovníku, sazenice Liči rajče, rostliny Longanu a Liči, masožravé rostliny vč. již hotových masožravých zahrádek v kouli a v neposlední řadě bylinky. Úplnou novinou, kterou tam pro Vás budu mít jsou rostliny Rambutanu.

Už se moc těším, protože každé trhy jsou pro mne velmi odlišné a velmi inspirativní.

Přijdete?

Je to zítra 26.5.2019 od 6:00 do 11:00 a pokud bude počasí přívětivé tak nebudu balit dřív než bude konec 🙂

Stáhněte si moje eBooky, ať máte o rostlinách již předem nějaké informace 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *