Ski areál Karlov pod Pradědem

Druhý areál, který jsme při pobytu v Jeseníkách v únoru 2019, navštívili byl ski areál Karlov pod Pradědem. Je to velký areál a my byli plni očekávání, jak to tam bude vypadat. Zaparkovali jsme na parkovišti Myšák a později se ukázalo, že jsme udělali dobře.

Přijeli jsme asi hodinu po otevření areálu, parkoviště bylo z půlky prázdné. Vzhledem k tomu, že odebírám časopis Snow, měli jsme tam jeden dospělí skipas zdarma na celý všední den, byla naše volba tohoto areálu celkem předvídatelná. A tak jsme se vydali k pokladně.

Paní pokladní byla celkem zaskočená, když viděla časopis v mojí ruce, ale vše se odehrálo v klidu a my zakoupili potřebné skipasy. Já si nechala ten zdarma 😉 A šlo se na svah. Po několika jízdách jsme se v areálu rozdělili a každý jezdil tam kde se mu líbilo.

Manžel s dětmi vyzkoušel snad všechny červené a některé modré sjezdovky. Po čase byly hodně rozježděné, protože na ostatních svazích vyjma Myšáka bylo hodně lidí a u lanovky i velký nával. Naštěstí ale až odpoledne. Takže si zalyžovali a bylo to celkem fajn.

Jen na ně byly sjezdovky prý krátké…

Ono pochopte, když se jezdí po modré, která je dlouhá proto, aby byla jednoduchá a lehká, tak se jezdí malou rychlostí. A ti moji milují pořádnou jízdu, a ne nějaké to ploužení se 😉 Je tedy pochopitelné, že modrá je fakt nebavila. Jenže ke konci se to už ani na červených nedalo, tak byli rádi i za tu dlouhou modrou 😉

Já jezdila většinou po modré, červené se trochu bojím, lyžuji teprve krátce. Nicméně i na modré se dají zažít věci, které by člověk i rád vynechal. Nicméně i to k tomu patří.

Ráno před odjezdem z penzionu Lipůvka jsme se domluvili, že si v Karlově zakoupím jednu hodinu s instruktorem. Jak jsme ses domluvili, tak jsem také udělala. Po pár jízdách, aby se mi rozproudila energie v těle, jsem došla do lyžařské školy, vysvětlila jim jak „dlouho“ jezdím a že jezdím bez hůlek. Slečna byla velmi chápavá a hned si zapisovala, že půjde o doladění správnosti carvingového lyžování. Na lístek mi napsala jméno instruktora a sdělila mi čas kdy mám čekat na smluveném místě, abychom se nehledali.

Můj instruktor Karel…

Pro mne byl v tu chvíli stěžejní čas, a tak jsem poděkovala a šla jezdit. Na lístek jsem se podívala až na lanovce. Na lístku stálo jméno KAREL. „No,“ říkám si, „to jsem na to zvědavá. Tihle lidi bývají většinou v pohodě.“ Nicméně netrpělivá a nedočkavá jsem byla hodně.

Přišla 13 h a já čekala. První, co mne zarazilo, že instruktoři, které jsem tam potkala jsou plešatí s vousy. Už to bylo celkem zvláštní, ale všichni se chovali přirozeně a pohodově. Ve chvíli kdy přišel instruktor Karel bylo jasné, že hned jdeme do akce. Nejdřív se podíval na to jak jezdím a pak jsme už ladili, abych jezdila správně. Vysvětlil mi, kde dělám chyby a co je potřeba abych mohla plně využít vlastnosti carvingových lyží.

Bylo to super…

Věděla jsem, že dělám chyby, ale nečekala jsem, že se dozvím od instruktora, že jezdím celkem dobře. Pochopte, můj muž má úplně opačný názor na můj styl jízdy. Nicméně instruktor byl super a kdo si není zcela jistý, zda jezdí správně, tak doporučuji aspoň jednu hodinu s instruktorem na svahu. Myslím, že je jedno se kterým z nich, protože všichni to mají dobře zmáknuté a umí vysvětlit věci tak aby to bylo lehce pochopitelné a aplikovatelné.

Pomohlo mi to?

Určitě ano, protože už vím, že manžel zase tak velkou pravdu nemá ve svém názoru na můj styl lyžování. Jemu se to říká, když má hůlky, musí totiž i na ně dávat pozor. Nicméně po absolvované hodině, která byla pro mne velmi důležitá., jsem šla dál jezdit. Nechtěla jsem ztratit ani minutu, kterou bylo možné využít na svahu.

Lyžovali jsme až do konce…

Zkusila jsem i já jiné sjezdovky než jen Myšáka, ale ty byly v takovém stavu, že jsem si řekla „zlatý Myšák“. Tam to bylo aspoň ještě dobře sjízdné, na rozdíl od jiných. Na Myšáku je jedna modrá a jedna červená. Obě byly dobře sjízdné. Čas jsme využili až do konce a unaveni odjížděli na penzion. V tento den nám vyšlo i počasí, mrzlo a zároveň svítilo sluníčko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *