Ski areál Miroslav

První areál, který jsme v Jeseníkách navštívili byl Miroslav. Dole na parkovišti se člověk přezuje a jde s vybavením na zastávku skibusu, který je zdarma. Cesta byla pomalá, což je pochopitelné s ohledem na to, že skibus měl nazuté sněhové řetězy, protože by se nahoru jinak nedostal.

Skipasy tam jsou cenově přijatelné, za 2h jsem zaplatila 300 Kč na osobu.  Sjezdovka upravená a sníh kvalitní, prachový. Teplotu jsme chytili krásnou cca -3 °C, převážně slunečno. Žádné ledové plotny ani naježděné muldy. Navíc je tam krásný výhled, což má celá moje rodina ráda 😉

Není to dlouhé, ale na rozježdění to stačilo. Užili jsme si tedy celkem prázdnou sjezdovku a mohli tak jet dle svých potřeb, představ a možností. A jelikož každý jezdíme jinou rychlostí tak jsme na sebe dole nečekali, proč taky, přijeli jsme si zalyžovat, a ne stále na někoho čekat 😉

Lidí také moc nebylo asi proto, že byl čtvrtek. Nahoru jsme jezdili dvousedačkou a u lanovky nebyly žádné fronty. Bylo to super. Napůl červená a modrá sjezdovka.

Cestu k autu jsme sjeli neupraveným sněhem, který ležel všude kolem. Nechtělo se nám skibusem a tato, přírodním sněhem, zasněžená cesta vedla až dolů k parkovišti odkud jsme na začátku museli nahoru jet právě skibusem.

Lyžování bylo příjemné a sníh kvalitní. Jediné, co je malinko nepříjemné jsou jejich permanentky na lanovku. Mají tam starší typ s čárovým kódem, a tak pokaždé, když chcete projít bránou a jet lanovkou zase nahoru, ji musíte vyndat a pípnout. Nemají tam klasické čipové karty, na které jsme zvyklí všude jinde.

Ale to se dá vydržet, protože vše ostatní bylo jinak velmi dobré. Ač nás někteří před tímto areálem varovali, my byli spokojeni.

Vzali jsme si z toho nějaké poučení? Vlastně ani ne, možná jen to, že některé nedostatky nejsou nedostatkem, pokud to není na úkor kvality něčeho mnohem důležitějšího. A tak pokud budeme mít možnost znovu navštívit tento areál určitě nebudeme váhat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *