Ski areál Ramzová

Naším třetím navštíveným lyžařským střediskem byla Ramzová. Musím hned na začátku říct, že jsme měli veliká očekávání a nakonec to bylo obrovské zklamání.

Je fakt, že jsme chytili zrovna špatné počasí, ale i tak tam byla velká hromada lidí. Později jsme tento efekt označili slovem „mraveniště“, které toto středisko a naší zkušenost přesně vystihuje.

Skipasy

První pokladna, když jsem šla zakoupit skipasy, byla obsazena starším mužem, který mi vysvětlil, že na dvousedačovou lanovku je jiný skipas než na ty dvě čtyřsedačkové. Toto jsem ještě nikde nezažila, aby areál měl takto rozdělené i čipové karty a docela nechápu jejich záměr, protože toto jim spíše škodí, než aby to bylo užitečné.

Slečna u pokladny byla milá a snažila se jak mohla. Co ale ovlivnit nemohla bylo počasí a to, že druhá velká lanovka nejezdila. Z toho důvodu a i s ohledem na počasí jsme zakoupili pouze 4h skipasy. Což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí.

Lanovka a sjezdovka

Lanovka jezdila rychle a jediné co jsme zkonstatovali jako nedostatek při nepříznivém počasí bylo, že nemá bublinu. Tam by se jim totiž hodila.

Tím, že lanovka jezdila rychle a odbývala hodně lyžařů, začalo vznikat ono mraveniště. Z počátku to šlo, člověk zastavil, počkal až projedou ostatní a jel dál, aby nebyl smeten a sražen. Po asi hodině ježdění to ale zhoustlo tak, že se dělal slalom mezi živými a pohyblivými lidmi a docházelo i ke srážkám. To už bylo moc.

Dost !!!

Slalom mezi lidmi byla snad ta nejhorší zkušenost. Úzká sjezdovka, rychlá lanovka a velmi mnoho návštěvníků na to jaké bylo ošklivé počasí. Horní lanovka nejezdila a tak se návštěvníci mačkali na jedné sjezdovce. Po třech hodinách jsme to vzdali a jeli na penzion.

Snowbar

Jediné co tam bylo pozitivní byl snowbar. Měli tam teplou alkoholickou bombu a nezapomněli ani na řidiče, pro které tam byl připraven horký pomerančový džus s redbulem. Což bylo super. Já osobně nemám ráda lyžaře, kteří jedou na svah po požití alkoholu a tak jsem ochutnala teplý džus. Zpočátku se nedal vůbec pít jak byl horký a tak se člověk aspoň trochu ohřál, jinak ale byl výborný a poctivý. Sice stál kelímek 50Kč, ale takhle dobrý horký džus s kousky dužiny jsem ještě nepila. Obsluha byla také milá, jen mi jich bylo líto, že tam musí mrznout.

Věděli jsme, že sem se už nevrátíme

Po těchto zkušenostech jsme věděli, že sem se už nevrátíme. Sníh byl po třech hodinách v takovém stavu, že se nedalo jezdit. Lidí tam bylo velmi mnoho a už se mezi nimi nedal skoro ani dělat slalom. Co se týče sněhových podmínek to byl nejhorší areál, který jsme si mohli vybrat. Znechuceně jsme se tedy vraceli k autu a přemýšleli kam dál, protože ještě nebylo ani poledne.

 

 

 

 

Parkovné

Určitě vás také bude velmi zajímat jak je to u tohoto areálu s parkovným. Jsou tam dvě parkoviště, jedno zdarma, které je hned malý kousek od čtyřsedačkové lanovky a druhé placené o kousek dál u dvousedačkové lanovky. Ano placené, čtete správně. Parkoviště zdarma je hned od rána plné tak, že se tam skoro nezaparkuje, není totiž počítáno s velkým množstvím lyžařů, který běžně tento areál má hlavně o víkendech.

No a ten placený je hned na kraji, ráno se na něm dobře parkuje, protože je skoro prázdné, ale od cca 10h dochází parkovací místa i tam. Cena parkování je hodinová, ale zastaví se na 100Kč, která je finální  pro daný den. Jinak se platí 20Kč za hodinu. My tedy platili 80Kč, ale i tak si myslím, že to je dost přestřelené, bohužel jinde už místo k parkování na neplaceném nebylo a ski areál s tím nemůže nic dělat, protože není jeho vlastníkem ani provozovatelem.

Co následovalo?

Druhý den jsme jeli okolo tohoto střediska, už bylo hezké počasí, a tak jsme všichni otočili hlavu, abychom se podívali jak to tam vypadá. Děs, lidí bylo daleko více než předešlý den a my v tu chvíli děkovali, za naše rozhodnutí tam znovu nejet. Tato zkušenost nám bohatě stačí.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *