Život masožravek

Rady pro dlouhý život masožravek

Kupovat tyto rostliny od pěstitelů, kteří rostlinám rozumí a dávají jim to, co potřebují. Toto je ten největší a základní kámen, jinak budete muset rostliny zachraňovat a půjdete cestou pokus – omyl.

 

Vždy se doptejte na přesný název rostliny v latině a jejich pěstování. To, že já osobně k tomu dávám návody, je pro mě samozřejmé, ale mnozí pěstitelé, a hlavně prodejci a překupníci, je nemají k dispozici nebo dokonce ani nevědí co všechno je zapotřebí. Od takových raději pryč, rostlina totiž pak díky chybám často zahyne.

Jako nejsnadněji pěstovatelné masožravé rostliny jsou subtropické rosnatky, tato skupina čítá největší množství druhů a patří sem například Drosera capensis, Drosera capillaris, Drosera burmannii, Drosera aliciae a mnoho dalších.

 

Subtropické rosnatky sázíme do čisté bílé vrchovištní rašeliny, která neobsahuje žádná hnojiva. Půda musí být kyselá a bez jílu.

 

Zaléváme výhradně dešťovou vodou, pokud nemáme tak použijeme klasickou z vodovodu, ale pouze po převaření, abychom rostliny nezahubili. Použitím vody přímo z vodovodu, nebo ze studny, rostlinu opět zahubíme.

Rašelina MUSÍ být silně přemokřená, květináče MUSÍ stát ponořené ve vodě. Rostlinu vždy umístíme do přiměřeně velké sklenice, na dno nalijeme cca 2cm vody a vrch sklenice aspoň z poloviny či 2/3 zakryjeme.

 

Sklenici s masožravou rostlinou umístíme na světlé místo, ideálně okenní parapet a kontrolujeme pouze množství vody ve sklenici a případně dolijeme do sklenice, nikoliv do květináče, vodu. Důležité je nedopustit vyschnutí substrátu.

 

Více se dočtete v eBooku zdarma 😉

4 názory na “Život masožravek”

    1. Hello Briancew,
      thank you for tour comment. I try to show my readers that even these plants can be grown normally. I also shpw them how to properly care for plants to make them happy and not wrinkles.
      Monika

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *